HİKAYEMİZ
VİZYON & MİSYONUMUZ
beylerbeyi profiterol tarihi

Bu tutkulu bir lezzetyolculuğunun hikayesi… 


Mazisi ile gurur duyan ve çeyrek asır boyunca, günün ilk ışıklarında aynı heyecan ve arzuile çalışmaya başlayıp, ay ışığının doğuşunda tatlı bir yorgunlukla son bulan bir yolculuk.

 

İlk tabelamızı astığımızda yaşadığımız heyecan, ilk müşterimiz geldiğinde yüzümüzde oluşan tebessüm, ilk “elinize sağlık” cümlesini duyduğumuzda yaşadığımız mutluluk, her zaman hatırlayacağımız ve işimize daha da tutkuyla sarılmamızı sağlayan duygular olarak kalacak.

 

Bugün, Beylerbeyi Profiterol, olarak en sıradan anınızdan en özelanlarınıza kadar hayatlarınızda tatlıbir iz bırakabildiğimiz için gururluyuz.

 

Sizlere verdiğimiz küçük mutluluklar, bizlerin en büyük mutluluğudur.

Beylerbeyi Profiterol markamız ismini kurulduğu semtten alır. Semtin tarihi dokusunu işletmelerimizden üretim tesislerimize, yönetim ofislerimizden tasarım çizgimize, müşterilerimize sunduğumuz lezzetlerden hizmet anlayışımıza kadar olabildiğince yansıtmaya özen gösteriyoruz. Bu yaklaşımımız ile de sektörde farklı bir konsept ortaya koyuyoruz.


Beylerbeyi Profiterol olarak kuruluşumuz çeyrek asra dayanmaktadır. Keşfettiğimiz muhteşem lezzet sırlarını kuşaktan kuşağa özenle aktaran ailemiz; lezzetlerini herkese ulaştırmak ve  Beylerbeyi Profiterol ismini markalaştırmak için ilk adımlarını 1995 yılında attı. Ardından 2001 yılında 2. şubemizi de açarak büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmeye başladık.

 

Markalaşmak adına açtığımız şubelerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler üzerine, bir adım daha atarak üretim kapasitemizi artırmak adına imalathanemizi fabrikaya taşıdık. Üretim kapasitemiz artınca hem daha fazla insana ulaşıp marka bilinirliğimiz arttı hem de Beylerbeyi Profiterol ailesinin sinerjisini arttırdı. Gelen talepler üzerine şubelerimizin yanında resmi kurumlar, zincir marketler, catering firmaları gibi kuruluşlara da ürün tedarik etmeye başladık. 

 

Kısa zamanda artan şube sayımızla birlikte pastacılık sektörüne de ‘’profiterolcü‘’ kavramını kazandırmış olduk. İstanbul’da elde edilen başarımızı Türkiye’nin her bölgesinde devam ettirmek isteyerek Konya ve Amasya’da da birer şube açtık ve ülkenin her ilinde şube açmak adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Yatırımcılardan gelen yoğun talepler üzerine bayilik vermeye başlayan markamız, İzmir ve Ankara başta olmak üzere bölgesel üretim tesislerinin kurulum çalışmalarına da devam etmektedir. Ayrıca gelen talepler üzerine yurt dışı çalışmalarımızı da hızlandırmış ve yurt dışına açılma hedeflerimizi gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız.